Za nami 2018 r. Tradycyjnie zapraszamy czytelników do wspominania najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy. W tym tygodniu prezentujemy drugą część naszej krótkiej podróży w czasie.

LIPIEC

Przeżyjmy to jeszcze raz (cz. 2)
Średniowieczna studnia odkryta w ruinach zamku krzyżackiego

• W ruinach szczycieńskiego zamku krzyżackiego trwały prace związane z realizowanym przez miasto projektem dotyczącym ich rewitalizacji. W trakcie wykopalisk odkryto, zachowaną w bardzo dobrym stanie, średniowieczną piwnicę z kamienną posadzką oraz studnię o drewnianej konstrukcji. Podobno pozostałości zamku kryją jeszcze wiele tajemnic i być może, podczas dalszych prac, uda się odsłonić to, co od wieków kryje ziemia.

Radna Anna Rybińska

• Burmistrz Szczytna, starosta oraz wójtowie gmin Szczytno i Wielbark dostali po poborach. Ich miesięczne pensje zmniejszyły się o prawie 2 tys. złotych. To efekt wprowadzonych przez partię rządzącą przepisów obniżających średnio o 20% maksymalne wynagrodzenie zasadnicze włodarzom, którzy do tej pory zarabiali najwięcej. Zdecydowany opór rządowemu rozporządzeniu stawili radni w Szczytnie. Wyjątek, jak zawsze, stanowiła radna Anna Rybińska. Okrojenie pensji burmistrz Górskiej przyjęła z niekłamaną satysfakcją. - Wesoły nam dzień dziś nastał – dawała upust swojej radości radna.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.