Rok 2022 r. już za nami. Co przyniosły nam minione miesiące? Zapraszamy na drugą część naszego corocznego podsumowania.

LIPIEC

Przeżyjmy to jeszcze raz (cz. 2)
Luksusowe auta na pl. Juranda

• Ponad 100 luksusowych aut biorących udział w imprezie pod nazwą Gran Turismo Polonia 2022 odwiedziło Szczytno. Szumnie reklamowane przez miasto wydarzenie nie wszystkim się jednak spodobało, o czym świadczyły liczne niepochlebne komentarze w mediach społecznościowych. Uczestnicy narzekali na niefortunną porę imprezy oraz to, że superbryki zwykli śmiertelnicy mogli oglądać tylko zza barierek.

 

 

Nasza Supersołtysa Halina Jaśniewicz

• Halina Jaśniewicz z Lipnik wygrała jubileuszową, XV edycję Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka” i Starostwo Powiatowe. Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni, Beata Nikołajuk z Kolonii, a trzecie – Katarzyna Grudzińska z Nowin. Tegoroczna edycja okazała się rekordowa pod względem nadesłanych przez naszych czytelników kuponów. Wpłynęło ich ponad 2 tysiące!

 

 

 

 

Hunter na Dniach i Nocach Szczytna

• Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wróciły Dni i Noce Szczytna w odświeżonej odsłonie, bo już nie na pl. Juranda, tylko na plaży miejskiej. To jednak nie zmiana lokalizacji była najbardziej komentowana w związku ze świętem miasta, lecz jubileuszowy występ zespołu Hunter. W jego trakcie jeden z członków grupy, Arkadiusz Letkiewicz zaprezentował się publiczności w mundurze z nazistowskimi emblematami. Sceniczna kreacja wywołała burzę. Wobec poczynań muzyków zdystansował się burmistrz Mańkowski, który tuż przed koncertem uhonorował ich wpisem do Złotej Księgi Miasta. Urażone zachowaniem artystów poczuły się miejskie radne z PiS-u, a cała sprawa oparła się o prokuraturę. Ta jednak nie dopatrzyła się w występie rockmanów promocji nazizmu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.