Pasym jest jedną z trzech stolic gmin w powiecie szczycieńskim, w której powstanie posterunek policji. Radni przekazali już na rzecz skarbu państwa działkę z przeznaczeniem na jego budowę. Zastępca komendanta powiatowego prosi samorząd o dalsze wsparcie.

Przycięte posterunki
Mł. insp. Tomasz Michalczak prosił pasymskich radnych o pomoc w zakupie nowych radiowozów oraz zachęcał do finansowania służb ponadnormatywnych

DZIELNICOWY KĄSA

Szumnie zapowiadana reaktywacja gminnych posterunków w powiecie szczycieńskim zostanie zrealizowana połowicznie. Zamiast sześciu zapowiadanych, powstaną tylko trzy. Jeden z nich zostanie wybudowany w Pasymiu na ul. Warszawskiej. Podczas majowej sesji radni wyrazili zgodę na przekazanie skarbowi państwa działki na ten cel. Przy okazji spotkali się także z zastępcą komendanta powiatowego mł. insp. Tomaszem Michalczakiem. - Pasym jest jedną z najważniejszych gmin, bo tu znajduje się drugie w powiecie miasto – mówił. Przekazał samorządowcom statystyki dotyczące policyjnych interwencji w bieżącym roku.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.