Reklama

Węgiel

W Jedwabnie ma powstać Gminne Centrum Bezpieczeństwa. Radni zabezpieczyli już blisko 240 tys. zł na wykonanie jego dokumentacji. Zgodnie z planem, obiekt będzie się mieścił w rozbudowanej specjalnie na ten cel remizie OSP Jedwabno. W pierwszej kolejności ma spełniać potrzeby strażaków, ale także odpowiadać na wyzwania związane m.in. z cyberbezpieczeństwem.

Przymiarki do centrum bezpieczeństwa
Gminne Centrum Bezpieczeństwa ma powstać w rozbudowanej na ten cel remizie OSP Jedwabno i służyć w pierwszej kolejności strażakom/Fot. OSP Jedwabno

Podczas ostatniej sesji radni z Jedwabna wprowadzili do budżetu 238 tys. zł na budowę Gminnego Centrum Bezpieczeństwa. Środki te, jak tłumaczy wójt Sławomir Ambroziak, pochodzą z dotacji na ochronę przeciwpożarową. Samorząd pozyskał je z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu ogłoszonego w … 2016 r. Miały one stanowić dofinansowanie na zakup samochodu dla OSP Jedwabno. Tymczasem gmina pojazd taki zakupiła już trzy lata temu, uzyskując 560 tys. zł dotacji z KG PSP i wykładając wkład własny w wysokości 312 tys. złotych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.