Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku ruszy nowa, czwarta linia komunikacji publicznej. Ma ona objąć część miasta, ale też miejscowości w gminie Szczytno – Zielonkę, Lemany i Romany. - Trwają na ten temat rozmowy – potwierdza wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. Szybciej, bo już od stycznia, w ramach istniejących linii, zostaną uruchomione połączenia do Wawroch i Płozów.

Przymiarki do czwartej linii
Zdaniem wójta Sławomira Wojciechowskiego, nowa linia autobusowa umożliwi korzystanie z darmowego transportu większej liczbie mieszkańców gminy

To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców zainteresowanych korzystaniem z komunikacji publicznej na terenie miasta i gminy. Nie dość, że od stycznia będzie ona darmowa, to wiele wskazuje również na to, że poszerzy się jej zakres. W planach jest utworzenie nowej, czwartej linii autobusowej. - Trwają na ten temat rozmowy – potwierdza wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. Częściowo miałaby ona przebiegać przez miasto, ale głównym jej celem byłoby skomunikowanie miejscowości gminnych – Zielonki, Leman i Roman.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.