Jest duża szansa na to, że budowa sieci wodno – kanalizacyjnej Piduń – Rekownica oraz przebudowa drogi w Witówku dojdą do skutku. Nadzieję na to dają zmiany w rządowym programie Polski Ład, z którego gmina Jedwabno pozyskała na te dwie inwestycje dofinansowanie. Aby jednak zostały one zrealizowane, trzeba będzie zmniejszyć ich zakres.

Przytną inwestycje, żeby nie stracić kasy
Na położenie sieci kanalizacyjnej między Piduniem a Rekownicą gmina zamierza szukać innego dofinansowania/fot. Peter Smiarowski

Jak już pisaliśmy, gmina Jedwabno w pierwszym rozdaniu środków z Polskiego Ładu pozyskała ponad 7 mln zł na budowę sieci wodno – kanalizacyjnej Piduń – Rekownica oraz przebudowę drogi w Witówku. Niestety, ogłaszane kilkakrotnie przetargi na wyłonienie wykonawców obu zadań trzeba było unieważniać, bo oferowane kwoty znacznie przewyższały wartości kosztorysowe inwestycji. Doszło już nawet do tego, że w ostatnim postępowaniu dotyczącym budowy sieci wodno – kanalizacyjnej najtańsza oferta opiewała na blisko … 25 mln zł i o prawie 20 mln przewyższała kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.