Polskie Stronnictwo Ludowe pójdzie do najbliższych wyborów z zamiarem utrzymania władzy w powiecie szczycieńskim i okolicznych gminach. - Będziemy nadal zieloną wyspą, bo nasza konkurencja jest skłócona i rozbita – tryska optymizmem Adam Krzyśków, szef wojewódzkiego sztabu wyborczego ludowców.

PSL: Utrzymać zieloną wyspę

NOWI DO SEJMIKU

W piątek podczas oficjalnej prezentacji poznaliśmy kandydatów PSL z powiatu szczycieńskiego, którzy wystartują w wyborach samorządowych do szczebli: wojewódzkiego, powiatowego i gminnych.

W sejmiku powiat szczycieński ma dzisiaj dwóch przedstawicieli: Andrzeja Górczyńskiego i Wiesława Gołąba. Obaj nie zamierzają ponownie ubiegać się o mandat. Tłumaczą to nawałem pracy zawodowej uniemożliwiającym skuteczne godzenie jej z pełnieniem funkcji radnego wojewódzkiego. Ich miejsce będą chcieli zająć Sylwia Jaskulska, wicestarosta i Zygmunt Rząp, sołtys Olszyn.

RADNI I WŁODARZE NA CZELE LIST

Dziewięć mandatów zdobytych cztery lata temu do Rady Powiatu w Szczytnie pozwoliło ludowcom utrzymać władzę na tym szczeblu samorządu. Teraz zamierzają ten wynik co najmniej powtórzyć.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.