Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie dała gminie Jedwabno zielone światło na wykonanie planu zagospodarowania przestrzennego pod kątem budowy nowego bloku na ul. Warmińskiej w ramach SIM. Wcześniej wniosła swoje uwagi, argumentując to tym, że teren, na którym ma powstać budynek, jest użytkiem zielonym, na którym mogą bytować rzadkie gatunki ptaków.

Ptaki nie opóźnią budowy bloku
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie uznała, że teren, na którym ma stanąć blok, nie jest jednak użytkiem zielonym

W Jedwabnie, na ul. Warmińskiej, ma powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej nowy blok mieszkalny. Inwestycja, o czym pisaliśmy na początku listopada, utknęła jednak w miejscu na etapie przygotowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wszystko przez to, że swoje uwagi wniosła do niego Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie. Uznała, że teren przyszłej budowy stanowi użytek zielony, na którym mogą bytować rzadkie gatunki ptaków. Z taką interpretacją od początku nie zgadzał się wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.