W dźwierzuckim samorządzie niemała konsternacja. Radny Krzysztof Sawicki w najbliższych wyborach nie wystartuje już w barwach PSL-u. Byłemu wieloletniemu szefowi Rady Gminy z rekomendacji ludowców najbliżej teraz do PiS-u.

Radny chce teraz do PIS-u
Kazimierz Malik (z prawej) zapewnia, że PSL-u nie porzuci. Andrzej Lorkowski (w środku) jeszcze się waha, z kolei Krzysztof Sawicki zapowiada, że wystartuje w nowych barwach. Czy to sprawi, że przyjdzie mu ponownie założyć łańcuch przewodniczącego rady?

Wprowadzenie przez rząd programu 500+, skutecznie wspomagającego najuboższych, a także położenie akcentu na rozbudowę dróg lokalnych to jedne z głównych powodów, dla których wieloletni radny i były szef Rady Gminy Dźwierzuty Krzysztof Sawicki z sympatią patrzy teraz na Prawo i Sprawiedliwość. Z list tej partii ma wystartować w najbliższych wyborach samorządowych. Informacja o tym wywołuje niemałe zaskoczenie i konsternację w lokalnym środowisku. Sawicki bowiem od wielu lat sprawuje mandat radnego, najpierw z rekomendacji Samoobrony, a przez ostatnie lata PSL-u. W tej kadencji pełni funkcję zastępcy szefa klubu tej partii w Radzie Gminy.

Jak zmianę poglądów Sawickiego komentują inni samorządowcy?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.