„Mazury cud natury” to najnowsza piosenka Sławomira Staszaka. Promujący ją klip był kręcony nie tylko w Szczytnie, ale także podczas Pikniku Country w Mrągowie i w Mikołajkach. To już nie pierwszy utwór szczycieńskiego radnego, który zyskuje popularność w internecie. - Spełniam w ten sposób marzenia z młodości – mówi o swojej muzycznej pasji Sławomir Staszak.

Radny śpiewa o mazurskich cudach
Podczas kręcenia teledysku do piosenki „Mazury cud natury” Sławomirowi Staszakowi (z prawej) towarzyszył m.in. Roman Tkaczyk, muzyk wykonujący szanty

Sławomir Staszak znany jest mieszkańcom Szczytna ze swojej działalności społecznej. To miejski radny i krwiodawca, prezes szczycieńskiego klubu HDK. Ostatnio coraz głośniej o innej jego pasji, jaką jest muzyka. Niespełna dwa lata temu napisał piosenkę „Szczytno, kocham Cię” i nagrał do niej teledysk, którego scenerię tworzyły najbardziej urokliwe zakątki miasta. Wiosną tego roku postanowił oddać hołd zmarłemu 40 lat temu Krzysztofowi Klenczonowi. Tak powstała „Ballada o Krzyśku Klenczonie”. Co ciekawe, klip do niej kręcono nie w Szczytnie, lecz w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu. - Na zdjęcia w naszym MDK-u nie zgodził się burmistrz Mańkowski, tłumacząc to pandemią, z powodu której placówki kultury są zamknięte – wspomina Sławomir Staszak.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.