Gminy Pasym i Jedwabno wciąż przodują w powiecie pod względem środków przeznaczanych na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W porównaniu do roku ubiegłego, te nakłady jednak spadły. Największy skok, niemal podwajając swój poprzedni wynik, odnotowały Rozogi. Swoją lokatę poprawiło się też miasto Szczytno, awansując z 14. na 12. w województwie.

Ranking inwestycyjny
O awansie Szczytna z 14. na 12. miejsce w województwie zadecydował m.in. duży udział finansowy w rewitalizacji ruin zamku/fot.materiały UM w Szczytnie

Już po raz 21. dwutygodnik samorządowy „Wspólnota” opublikował ranking inwestycyjny. Pod uwagę brane są w nim wydatki majątkowe gmin, miast i powiatów oraz województw poniesione w ciągu ostatnich trzech latach (w tym przypadku 2018-2020), a następnie przeliczane na jednego mieszkańca.

W porównaniu do roku ubiegłego pozycje liderów w powiecie szczycieńskim zachowały Pasym i Jedwabno. Ich wskaźniki inwestycyjne jednak nieznacznie spadły. W 2020 roku realizowane przez nie zadania nie były już bowiem tak imponujące jak w latach ubiegłych, gdy kilkanaście milionów w przypadku Pasymia udało się pozyskać z tytułu uczestnictwa w Cittaslow, m.in. na rewitalizację rynku.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.