Już po raz jedenasty w hali im. Huberta Wagnera w Szczytnie odbyły się Targi Pracy. Przewinęło się przez nie co najmniej 1 200 osób poszukujących zatrudnienia, co stanowi rekord. Kilkadziesiąt mieszkańców miasta i powiatu wyszło z targów znajdując pracę, inni umówili się na dalsze rozmowy.

Rekordowe targi pracy
W tym roku w hali Wagnera gościła rekordowa liczba pracodawców i szukających zatrudnienia

Targi Pracy organizowane corocznie przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie, stały się znane nie tylko w powiecie, ale i w odleglejszych regionach. Przyjechali bowiem na nie pracodawcy m. in. z Olsztyna, Nidzicy, czy Myszyńca.

- Tegoroczna edycja jest reko rdowa – cieszy się Beata Januszczyk, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie. Według jej szacunków, na dwie godziny przed zamknięciem targów, przewinęło się przez nie ponad 1200 osób szukających pracy. Na ów rekord złożyli się nie tylko poszukujący zatrudnienia, ale i podmioty je oferujące - 85 pracodawców. Zgłosiło się też przeszło 30 instytucji proponujących pomoc w poszukiwaniu pracy, bądź organizujących najrozmaitsze szkolenia, praktycznie w każdym zawodzie. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko fryzjerskie TEB - Edukacja. Ów podmiot oferował szkolenia w branży kosmetyczno-medycznej, m. in.: zawodzie pomocy stomatologa, higienistki, wizażystki, masażysty, itp.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.