* Omulew traci punkty w ostatniej... sekundzie * W Pasymiu znów nieskutecznie * Zryw wciąż na dnie * Lider z Dźwierzut nie pograł

Remis, który mógł być zwycięstwem

IV liga - 20. kolejka

Stomil II Olsztyn - Omulew Wielbark 2:2 (0:2)

0:1- Michał Kwiecień (13.), 0:2 – Kamil Dębek (26.-k.), 1:2 – (51.), 2:2 – (90.)

Omulew: Przybysz, C. Nowakowski, Szczygielski, Mikulak, J. Miłek, Rudzki, Murawski (86. K. Miłek), S. Nowakowski (89. Staszewski), Dębek (68. Cieślik), Kwiecień, Kujtkowski (56. Remiszewski).

- Przede meczem ten wynik wziąłbym w ciemno. W zespole gospodarzy zagrało 9 piłkarzy z szerokiej kadry pierwszej drużyny – mówi trener Omulwi Mariusz Korczakowski. - Patrząc na to, w jakich okolicznościach straciliśmy drugą bramkę, żałuję tego remisu. Sędzia przedłużył spotkanie o 3 minuty, a decydujący gol padł w 93. minucie i 18. sekundzie – z aptekarską precyzją podaje wielbarski szkoleniowiec - Arbiter nawet nie wznowił gry.

W pierwszej odsłonie lepsi byli goście, co udokumentowali w 13. i 26. min. Przy drugim golu duży udział miał Kujtkowski, którego 60-metrowy rajd został powstrzymany nieprawidłowo w polu karnym. Ten sam zawodnik mógł olsztynian dobić jeszcze przed przerwą, ale w 30. min przelobował i bramkarza, i bramkę. Po zmianie stron role się odwróciły. - Rzadko wychodziliśmy z własnej połowy – przyznaje trener Korczakowski. Gospodarze zdobyli gola kontaktowego już w 51. min, a chwilę później został im przyznany rzut karny. Od egzekutora lepszy był jednak Przybysz. Gdyby w 85. min po strzale Murawskiego z 30 m piłka poszybowała nieco niżej i nie trafiła w poprzeczkę, losy meczu zostałyby chyba rozstrzygnięte. Bramki jednak nie było, a w doliczonym czasie miejscowi wykorzystali błąd Omulwi, ratując tym samym punkt.

W dwóch najbliższych spotkaniach nie wystąpi prawdopodobnie Kujtkowski, który w drugiej połowie niedzielnego meczu doznał kontuzji.

20. kolejka

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie- Start Nidzica 5:0, Mamry Giżycko – Rominta Gołdap 0:1, Olimpia II Elbląg – Zatoka Braniewo 3:1, DKS Dobre Miasto – Warmiak Łukta 1:0, Pisa Barczewo – Victoria Bartoszyce 0:0, Olimpia Olsztynek – Vęgoria Węgorzewo 4:1, GKS Wikielec- Mazur Ełk 2:1.