Choć mamy już prawie połowę lutego, mieszkańcy Szczytna dotąd nie otrzymali całorocznego harmonogramu odbioru odpadów ze swoich nieruchomości. Okazuje się, że powodem jest zamieszanie związane z przetargiem na wyłonienie wykonawcy tej usługi. Choć korzystniejszą ofertę złożyła firma z Biskupca, to nadal świadczyć ją będzie Remondis, który odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta przyznała mu rację.

Remondis zaskarżył przetarg i wygrał
Choć Remondis złożył ofertę droższą o blisko 70 tys. zł od swojego konkurenta, to nadal będzie odbierał śmieci od mieszkańców Szczytna

Pod koniec ubiegłego roku miasto ogłosiło przetarg na odbiór odpadów komunalnych z terenu Szczytna. Swoje oferty złożyły dwie firmy: dotychczas świadczący te usługi Remondis Warmia – Mazury Sp. z o.o. z Olsztyna oraz PPHU Eko s.c. Roman i Współwłaściciele z Biskupca. Pierwsza za realizację zamówienia zadeklarowała cenę 2 203 200,00 zł, druga – 2 136 000,00 złotych. W tej sytuacji zanosiło się na to, że po latach odbierania śmieci od mieszkańców Szczytna przez firmę Remondis, zmieni się wykonawca tego zadania. Tak się jednak nie stanie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.