Sygnały o wzroście na terenie gminy przestępczości narkotykowej, niepokoją wielbarskich samorządowców. Ostatnio temat ten poruszyli na sesji Rady Miejskiej, zapraszając na nią przedstawicieli policji. Zdaniem burmistrza Grzegorza Zapadki, największa troska o młodzież spoczywa na rodzicach. Z tym jednak jest problem, bo, jak pokazują badania, oni też wpadają w sidła uzależnień, tyle że od internetu i mediów społecznościowych.

Rodzice, odejdźcie od komputerów
Robert Kwiatkowski: - Jeśli rodzic spędza 5 – 6 godzin przed komputerem, nie licząc czasu pracy, to kiedy ma on czas, żeby zająć się dzieckiem?

POLICJA USPOKAJA

Doniesienia o wzroście przestępczości narkotykowej w gminie Wielbark na tyle zaniepokoiły miejscowych samorządowców, że problemowi temu poświęcili jeden z punktów sierpniowej sesji Rady Miejskiej. Na obrady zaproszono przedstawicieli policji – dzielnicowego, mł. asp. Tomasza Bielskiego, kierownika posterunku, mł. asp. Mateusza Abramczyka oraz sierż. Joannę Manelską z Zespołu Profilaktyki Społecznej w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Mundurowi opowiedzieli radnym, jakie działania prewencyjne podejmują, aby zapobiegać narkomanii wśród młodzieży. Z ich strony w kierunku lokalnej społeczności popłynęły też uspokajające komunikaty świadczące o tym, że skala problemu nie jest aż tak duża, jak się to przedstawia na forach internetowych. Jak informował kierownik wielbarskiego posterunku Mateusz Abramczyk, w tym roku na terenie całego powiatu szczycieńskiego, policjanci zabezpieczyli ponad 5 kg narkotyków.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.