Marianna Tańska i Krzysztof Buła są najzamożniejszymi radnymi powiatu. Spore dochody obojgu zapewniają duże gospodarstwa rolne liczące odpowiednio po blisko 300 i ponad 100 hektarów. Radny Buła ma jednak do spłaty niemal 1 mln zł kredytów i pożyczek zaciągniętych na rozwój swojej działalności. Dopiero na trzeciej pozycji pod względem osiąganych dochodów znajduje się starosta Jarosław Matłach.

Rolnicy na majątkowym topie
Marianna Tańska i Krzysztof Buła należą do najbogatszych radnych powiatowych. Wszystko to dzięki ich dobrze prosperującym gospodarstwom rolnym

STAROSTA NIE JEST KREZUSEM

W tym tygodniu bierzemy pod lupę oświadczenia majątkowe radnych powiatowych. Tradycyjnie, zaczynamy od starosty, który jednak nie jest wcale w tym gremium liderem pod względem stanu posiadania. Nie znaczy to, że nie ma się czym pochwalić, bo od lat znajduje się na czele rankingu najlepiej zarabiających włodarzy powiatu szczycieńskiego. Na koncie zgromadził nieco ponad 18 tys. złotych. Wraz z małżonką jest właścicielem domu o powierzchni 172,4 m2 wartego pół miliona złotych. Należy do nich również mieszkanie o pow. 38 m2 wyceniane na 120 tys. złotych. Starosta w 1/6 wraz z matką i siostrą jest właścicielem mieszkania o pow. 60 m2 (25 tys. zł). Z tytułu umowy o pracę w ubiegłym roku Jarosław Matłach zarobił 147 538,56 złotych brutto. Powiatowy włodarz jeździ hondą CRV z 2014 r. Spłaca dwa kredyty: hipoteczny w wysokości 69 542,50 franków szwajcarskich oraz konsumpcyjny – 3,7 tys. złotych.

Zastępca Jarosława Matłacha, wicestarosta Jerzy Szczepanek zgromadził 14,8 tys. zł „zaskórniaków”.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.