Zarząd Powiatu znów pracuje w pięcioosobowym składzie. Dołączyli do niego Jolanta Drężek i Jarosław Kostiuk. Zajęli miejsca zmarłego Czesława Wierzuka oraz Aleksandra Godlewskiego, który złożył rezygnację po tym, jak objął funkcję prezesa spółki komunalnej w gminie Szczytno. Na pocieszenie został wybrany nowym wiceprzewodniczącym rady.

Roszady we władzach powiatu
Aleksander Godlewski (z lewej) i Jarosław Kostiuk zamienili się miejscami. Pierwszy został wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, drugi wszedł do Zarządu

Podczas poniedziałkowej sesji radni powiatowi uzupełnili skład Zarządu Powiatu. Stało się to konieczne po tym, jak w grudniu ubiegłego roku zmarł jeden z jego członków, Czesław Wierzuk, a pod koniec czerwca rezygnację z zasiadania w tym gremium złożył Aleksander Godlewski. Powodem było objęcie funkcji prezesa nowo powstałej spółki komunalnej w gminie Szczytno. Tym samym skład Zarządu z 5 osób, stopniał do 3. Zdaniem starosty Jarosława Matłacha, w czasie epidemii koronawirusa, taka sytuacja mogłaby grozić paraliżem. Przypominał przy tym, że niedawno wraz z wicestarostą Jerzym Szczepankiem był przez kilka dni objęty kwarantanną po kontakcie z osobą zakażoną.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.