Blisko 300 tysięcy maseczek trafiło do powiatu szczycieńskiego z puli obiecanej przez ministra zdrowia. Każdy mieszkaniec ma otrzymać bezpłatnie po cztery sztuki. Nie ma konkretnych wytycznych co do sposobu dystrybucji. Dlatego w stolicy powiatu i poszczególnych gminach samorządy radzą sobie inaczej.

Rozdają maseczki
Sołtys Teresa Siemiątkowska (z prawej) osobiście dostarczała maseczki do każdego gospodarstwa, w tym Ireny Sandomierskiej

Według nowo przyjętych przez rząd zasad w województwach, w których notowana jest wysoka liczba zachorowań w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców, wprowadzany jest ostrzejszy lockdown. Jako pierwsze zostało zamknięte woj. warmińsko-mazurskie, w sobotę dołączyło do niego woj. pomorskie, a w poniedziałek dodatkowe obostrzenia objęły także woj. mazowieckie i lubuskie. Do zamykanych regionów rząd przekazuje miliony jednorazowych maseczek. Do powiatu szczycieńskiego trafiło blisko 300 tysięcy. Będą one rozdawane mieszkańcom różnymi sposobami.

W Szczytnie burmistrz Mańkowski zadecydował, że maseczki będzie można odbierać do 26 marca w dwóch punktach stacjonarnych mieszczących się w Miejskim Domu Kultury i Hali Widowiskowo-Sportowej im. H. Wagnera.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.