Już od 1 grudnia wznowiony zostanie ruch na odcinku linii kolejowej Szczytno - Olsztyn. Godziny odjazdów będą ważne jedynie przez dni 8 dni. Później zacznie obowiązywać nowy całoroczny rozkład jazdy.

Rozkładowy galimatias

Linia została zamknięta 7 maja, a przyczyną były prowadzone prace remontowe związane z otwarciem połączenia z planowanym lotniskiem w Szymanach. Po ich zakończeniu pociągi mają jeździć z prędkością 100 km/h. Ostatnie roboty obejmowały głównie przebudowy kolejnych przejazdów kolejowych. Najdłużej, bo od końca października, zamknięty był przejazd przy ul. Warszawskiej w Szczytnie. Jego ponowne otwarcie to namacalny dowód na to, że długo wyczekiwany przez podróżnych koniec prac jest już tuż-tuż.

Przez cały okres zawieszenia połączeń usługi pasażerom świadczyła autobusowa komunikacja zastępcza. Takie rozwiązanie wydłużało czas jazdy o około 10-15 minut. Teraz ma być już tylko lepiej. Pociągi powrócą na tory 1 grudnia. Niestety zawiedzeni będą wszyscy ci, którzy liczyli na to, że składy pomkną od razu ze wspomnianą prędkością 100 km/h.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.