Nie wszyscy sołtysi z gminy Jedwabno biorą udział w sesjach. Nie podoba się to radnej Danucie Trzcińskiej, która sama jeszcze do niedawna stała na czele sołectwa Nowy Dwór. Domaga się ona, by radni rozliczali sołtysów ze swoich okręgów z nieobecności. Jej postulat nie zyskał aprobaty przewodniczącej Rady Gminy Elżbiety Brzóski.

Rozliczajmy sołtysów z nieobecności
Radna Danuta Trzcińska (z lewej) domaga się rozliczania sołtysów z nieobecności na sesjach. Przewodnicząca Elżbieta Brzóska jest temu przeciwna

Sesje rad gmin to okazja do zgłaszania władzom problemów trapiących mieszkańców. Udział w nich biorą nie tylko radni, ale i sołtysi, którzy są najbliższej lokalnych społeczności. Życie pokazuje jednak, że nie wszyscy stawiają się na te posiedzenia. Tak jest choćby w gminie Jedwabno, na co zwróciła uwagę radna Danuta Trzcińska, która jeszcze do niedawna stała na czele sołectwa Nowy Dwór. - Mam propozycję, aby każdy z nas, radnych, zaczął rozliczać sołtysów ze swoich okręgów z nieobecności - postuluje Trzcińska. Jej propozycja nie spodobała się przewodniczącej Rady Gminy Elżbiecie Brzósce.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.