Orlen Reklama Top

W Spychowie szykuje się kolejna inwestycja – budowa boiska wielofunkcyjnego. Cieszy ona miejscowych radnych. Pozostali mają jednak wątpliwości, czy środki z budżetu gminy są sprawiedliwie dzielone. Padają sugestie, że kryją się za tym działania polityczne.

Rozpieszczanie Spychowa
Remiza strażacka i połączona z nią hala sportowa w Spychowie to jedna większych ubiegłorocznych inwestycji w gminie Świętajno. Teraz szykują się kolejne w tej miejscowości. Radny Andrzej Bełcikowski (z lewej) uważa, że za decyzjami wójt Kołakowskiej kryje się kontekst polityczny. Radny Jerzy Gąska to samo przypisuje jej oponentom

TRZY PRZYMIARKI, ALE TYLKO JEDNA REALNA

Niemało zamieszania w gronie radnych wywołała propozycja wójt Alicji Kołakowskiej, aby przeznaczyć z budżetu gminy 60 tys. zł na wykonanie dokumentacji pod budowę boisk wielofunkcyjnych. Miałyby one powstać w Świętajnie, Jerutach i Spychowie. Chociaż plan dotyczy trzech miejscowości wiadomo, że realne szanse na realizację inwestycji ma tylko Spychowo. Przyjętym bowiem przez gminę wymogiem jest to, aby boisko mieściło się w pobliżu szkoły. Inny niezbędny warunek to prawo do dysponowania gruntem i aktualne zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego. Na uregulowanie tych spraw w przypadku proponowanych lokalizacji w Jerutach i Świętajnie potrzeba sporo czasu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.