Rządowe programy socjalne rozpieściły część społeczeństwa. Wiele osób długotrwale bezrobotnych nie jest zainteresowanych podjęciem pracy, a najczęściej wynika to nie z trudnej sytuacji tylko zwykłego cwaniactwa – uważa wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak. Niektórzy z nich kierowani do pracy przychodzą do niej nietrzeźwi. To, jak się okazuje, nie musi być wcale największą przeszkodą. - Wolę przyjąć pracownika, który nadużywa alkoholu, ale jest dobrym fachowcem, niż takiego, który nie pije, ale nie ma żadnych umiejętności – przyznaje jeden z pracodawców.

Rozpieszczeni socjalem
Zastępca wójta gminy Szczytno Ewa Zawrotna i wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak zauważają, że wraz z wprowadzeniem rządowych programów socjalnych spadło zainteresowanie pracą sezonową

OPTYMISTYCZNE DANE

Na początku czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy obradowała, po raz ostatni w bieżącej kadencji, Powiatowa Rada Rynku Pracy. Dyrektor PUP Beata Januszczyk przedstawiła uczestnikom informację o stanie bezrobocia w powiecie. Dane są optymistyczne. Na koniec marca tego roku stopa bezrobocia wyniosła 9,1% i była o 0,1 p. niższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jest to wynik niemal identyczny ze średnią wojewódzką (9,2%), choć w regionie Warmii i Mazur nadal panuje najwyższe w kraju bezrobocie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.