„Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z tobą robić aniołowie w niebie” - takie motto przyświeca Zespołowi Pieśni i Tańca „Jedwabno”, który obchodził jubileusz swojego 30-lecia. Z tej okazji jedwabieńscy pasjonaci folkloru zaprezentowali widowisko inspirowane mazurskimi baśniami i legendami. Podczas uroczystości, w której udział wzięli liczni goście, dziękowano także choreografce zespołu, Annie Sarnowskiej świętującej 40-lecie pracy scenicznej. galeria >>

 

„Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z tobą robić aniołowie w niebie” - takie motto przyświeca Zespołowi Pieśni i Tańca „Jedwabno”, który obchodził jubileusz swojego 30-lecia. Z tej okazji jedwabieńscy pasjonaci folkloru zaprezentowali widowisko inspirowane mazurskimi baśniami i legendami. Podczas uroczystości, w której udział wzięli liczni goście, dziękowano także choreografce zespołu, Annie Sarnowskiej świętującej 40-lecie pracy scenicznej.

Roztańczona chluba powiatu

PIĘKNIE GRACIE I ŚPIEWACIE

Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno” swój jubileusz obchodził 23 lutego w jedwabieńskim GOK-u. Z tej okazji tancerze zaprezentowali widowisko w reżyserii Wiesława Niderausa pt. „Wiatraki mazurskie” na motywach lokalnych baśni i legend. Swoje umiejętności pokazali nie tylko dorośli członkowie zespołu, ale również dzieci biorące udział w warsztatach tańca organizowanych na terenie gminy Jedwabno. Sala widowiskowa ośrodka kultury była wypełniona po brzegi. Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych gminy i powiatu oraz ludzi kultury reprezentujących region. Specjalnie na jubileusz przyjechał zaprzyjaźniony z „Jedwabnem” zespół góralski „Ciardasie” z Czarnej Góry, który wystąpił z krótkim programem. - Pięknie gracie i śpiewacie. Jesteście chlubą naszego powiatu – zwracał się do jubilatów starosta Jarosław Matłach, dodając, że jest zauroczony tym, co prezentuje zespół z Jedwabna. Z kolei zastępca dyrektora olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, Andrzej Fabisiak podkreślał szczególną rolę, jaką pasjonaci folkloru odgrywają w lokalnym środowisku. - Jesteście skarbem naszej kultury narodowej. Wypełniacie wspaniałą misję edukacyjną – mówił. Kierownictwo i członkowie „Jedwabna” otrzymali też okolicznościowe medale od władz gminy.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.