Ta wiadomość z pewnością ucieszy szczycieńskich seniorów. Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy i przebudowy siedziby ich stowarzyszeń na ul. Pułaskiego. Zakres inwestycji, na którą samorząd pozyskał rządowe dofinansowanie, jest imponujący.

Ruszył przetarg na siedzibę stowarzyszeń
Stan budynku na ul. Pułaskiego w Szczytnie służącego jako siedziba wielu stowarzyszeń, skupiających głównie seniorów, od lat woła o pomstę do nieba

Stan budynku na ul. Pułaskiego w Szczytnie służącego jako siedziba wielu stowarzyszeń, skupiających głównie seniorów, od lat woła o pomstę do nieba. O jego kompleksowy remont od dawna zabiegali nie tylko ich członkowie, ale i miejscy radni na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Łachaczem. Władze miasta tłumaczyły jednak, że na realizację inwestycji szacowanej na ponad 1 mln zł, nie mają środków. Zamiast kompleksowego remontu, przeprowadzano więc tylko niezbędne naprawy własnymi siłami Zakładu Gospodarki Komunalnej. Do ich jakości, o czym pisaliśmy, członkowie stowarzyszeń mieli jednak wiele zastrzeżeń.

Sytuacja zmieniła się w ubiegłym roku, kiedy to samorządowi udało się pozyskać 98% dofinansowanie w ramach rządowego programu Polski Ład.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.