Szczycieński zespół TOKAM Band cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Szczytna i okolic. Charakterystyczna barwa saksofonów wzmocniona sekcją rytmiczną sprawia, że zespół rozpoznawalny jest już po pierwszych taktach wykonywanego utworu.

Saksofonowe debeściaki
TOKAM Band można usłyszeć podczas koncertów nie tylko w Szczytnie, ale i okolicy

A zaczęło się tak…

W roku 2018 narodził się pomysł wspólnego muzykowania na saksofonach. Już pierwsze próby w mocno kameralnym gronie samych saksofonistów pokazały, że jest to doskonały sposób na realizację muzycznych zainteresowań. Lecz chęć wzbogacenia brzmienia i rozszerzania repertuaru sprawiły, że już niebawem instrumentarium grupy zostało wzbogacone o pianino, gitarę basową i perkusję. W takiej obsadzie rozpoczęły się regularne próby, a w 2019 roku TOKAM Band zagrał już prawie 10 koncertów w Szczytnie i okolicy. W styczniu 2020 roku w ramach akcji WOŚP zespół zagrał ostatni koncert przed pandemią Covid-19, która niestety zawiesiła działalność grupy na kolejne 2 lata.

Obsada…

- Szczytno nie jest na tyle dużym miastem, by można było przeprowadzić typowy nabór grających osób, jaki często ma miejsce w przypadku większych zespołów, czy orkiestr – mówi Artur Kot, założyciel i prowadzący band. Do małej, czteroosobowej grupy znajomych dołączyło z czasem kilka innych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.