Tydzień temu, opisując początek lata w Szczytnie, wspomniałem o sezonowej inauguracji działalności wieży ratuszowej. Czyli otwarciu obiektu dla turystów, jako widokowej atrakcji miasta. W felietonie skupiłem się na walorach krajobrazowych Szczytna i okolic. Czyli na tym, co widać przez okna najwyższej, wieżowej kondygnacji (odpowiednik 12. typowego piętra).

Salon wystawowy na ratuszowej wieży
Akwarelka A. Symonowicza na wernisażowym zaproszeniu

Dzisiaj zamierzam napisać o atrakcyjnym przygotowaniu pomieszczeń ratuszowej wieży, aby zwiedzający, poza panoramą miasta, mogli także doznać innych artystycznych wrażeń o charakterze poznawczym, czyli promującym Szczytno.

Wieża udostępniana jest turystom każdego lata, ale w roku bieżącym przystąpiono do realizacji zadania ze szczególnym pietyzmem. Pan Burmistrz zmobilizował do współdziałania wszystkich tych, którzy już wcześniej udowodnili, że potrafią coś zrobić w dziedzinie projektowania ekspozycji. Zależało mu, aby przekształcić pomieszczenia ratuszowej wieży w rodzaj wystawowego salonu. I tak się stało. Wzięliśmy się wspólnie do roboty. My, to znaczy wystawiennicy z Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Szczytnie oraz ekipa Miejskiego Domu Kultury. Z pomocą koordynacyjno-techniczną nowo powołanego w Urzędzie Miejskim Wydziału Promocji. Wyszło efektownie. Uroczyste otwarcie, czyli wernisaż z koncertem i poczęstunkiem, miał miejsce w czwartek 27 czerwca. Warto wieżę odwiedzić. Nie tylko dla jej walorów widokowych. Także interesujących ekspozycji.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.