Zakupy tapicerowanych ławek i akcesoriów dla szkolnego zespołu cheerleaderek, a także doposażenie i remont radiowęzła – to trzy zwycięskie projekty wybrane przez uczniów szczycieńskich szkół ponadpodstawowych w pierwszej edycji szkolnego budżetu obywatelskiego. Każda z placówek na jego realizację otrzyma po 5 tys. zł, ale starosta Jarosław Matłach już zapowiada, że zwiększy środki w kolejnym rozdaniu.

Sami wiedzą, jak zmieniać swoje szkoły
Przedstawiciele samorządów szkolnych opowiedzieli staroście Jarosławowi Matłachowi o wybranych projektach, a ten był pod wrażeniem kreatywności i pomysłowości młodzieży

Za nami pierwsza edycja szkolnego budżetu obywatelskiego. W środę 27 marca jego inicjator, starosta Jarosław Matłach zaprosił się siebie przedstawicieli samorządów szkolnych szczycieńskich szkół ponadpodstawowych, aby podsumować akcję i zaprezentować zwycięskie projekty. Każda z placówek na realizację wybranego przez uczniów pomysłu otrzyma po 5 tys. złotych. Jednak starosta już zapowiada, że na kolejną edycję środków będzie więcej. Okazało się bowiem, że młodzież chętnie podchwyciła ideę szkolnego budżetu obywatelskiego i aktywnie włączyła się w jego realizację. W Zespole Szkół nr 1 o głosy uczniów walczyły cztery projekty: zagospodarowanie terenu zielonego, zakup tapicerowanych ławek, stworzenie domowej atmosfery poprzez zagospodarowanie parapetów okiennych oraz zmiana dzwonka na muzyczny.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.