Reklama

Węgiel

Joanna Siwik, laureatka pierwszego odcinka „Szansy na sukces”, nie wystąpi w tegorocznym festiwalu w Opolu. Przepustkę do tego dawało zwycięstwo w finale „Szansy”, ale tu najlepszą w ocenie widzów, a także części jurorów, okazała się Aleksandra Nykiel z Bystrej. Mieszkance Szczytna nie sprzyjał los, przyszło jej bowiem zaśpiewać najtrudniejszy do wykonania utwór „Ściernisko”.

Ściernisko nie dało biletu do Opola
Joanna Siwik nie wygrała, ale swój występ uważa za ogromny sukces i kolejny krok do dalszej kariery

W finale reaktywowanej po latach „Szansy na sukces” wystąpiło siedmioro wykonawców. To zwycięzcy dotychczasowych odcinków, w których śpiewali utwory z repertuaru: Anny Wyszkoni, Golec uOrkiestry, Ryszarda Rynkowskiego, zespołu Feel, Maryli Rodowicz, Anny Jantar oraz zespołu Kombii. Teraz każdemu z nich przyszło wykonać dwa utwory. Jeden w duecie z gwiazdą, z którą występował w zwycięskim odcinku. Druga piosenka była losowana podczas trwania programu i pochodziła z repertuaru wymienionych gwiazd.

Joanna Siwik najpierw z Anną Wyszkoni zaśpiewała „Wiem, że jesteś tam”, a później znacznie trudniejsze do wykonania „Ściernisko” z repertuaru Golec uOrkiestry. Miała pecha, bo wylosowania tej właśnie piosenki bali się wszyscy uczestnicy konkursu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.