Przed rokiem o tej samej porze mieliśmy dwie drużyny zasiadające na fotelach lidera. O czymś podobnym już po kilku kolejkach trwającego sezonu piłkarskiego można było jedynie pomarzyć. Zdecydowanie na plus wypadł tylko beniaminek klasy A, czyli Perkun Orżyny, zajmujący obecnie drugie miejsce.

Sezon na razie bez fajerwerków
Drużyna Perkuna (białe spodenki) nie poradziła sobie w pucharze z faworyzowaną Pisą Barczewo, ale w lidze osiąga wyniki powyżej oczekiwań

DOLNA POŁÓWKA W OKRĘGÓWCE

W listopadzie 2022 roku stawce zespołów grupy I okręgówki przewodzili Błękitni Pasym, a w klasie A (grupa III) równych nie miała sobie Gwardia Szczytno. Było to efektem żywego wówczas projektu, który miał zintegrować oba kluby i zapewnić awans do wyższych klas. Pomysł, jak wiadomo, nie wypalił. Każda z drużyn wiosnę miała już wyraźnie słabszą. Pasymianie zakończyli sezon na 5. miejscu, gwardzistom pozostały baraże, na które jednak się sprężyli i awansowali do klasy okręgowej. W sierpniu oba nasze zespoły zaliczyły falstart, przegrywając inauguracyjne spotkania u siebie. Potem bywało bardzo różnie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.