Dobiegły końca ligowe rozgrywki z udziałem drużyn z naszego powiatu. Cieszyć się mogą kibice, piłkarze i działacze GKS-u Szczytno oraz Wałpuszy 07 Jesionowiec - oba te zespoły wywalczyły awans do klasy A. Po rocznej przygodzie z IV ligą żegnają się z tym poziomem rozgrywkowym Błękitni Pasym.

Sezon ze spadkiem i awansami
Czas na odpoczynek. Na zdjęciu – ławka rezerwowych SKS-u Szczytno. Od lewej: Kamil Dębek i Maciej Bukowiecki, z prawej żegnający się z drużyną trener Paweł Pietrzak

POŻEGNANIE Z IV LIGĄ

Już po przedostatniej kolejce wiedzieliśmy niemal wszystko, do końca ważyły się jedynie losy Błękitnych Pasym. Podopieczni Mirosława Romanowskiego ulegli w decydującym meczu w Kętrzynie miejscowej Granicy 0:3 i zajęli 13. miejsce, które w sytuacji zaistniałej w III lidze (spadała tylko jedna drużyna z naszego województwa) dawało prawo gry w barażach o utrzymanie. Okazało się jednak, że Drwęca Nowe Miasto Lubawskie nie otrzymała licencji na występy w III lidze i decyzją WM ZPN po letniej przerwie przystąpi do rozgrywek IV ligi. Miejsce dla niej musieli zwolnić… Błękitni.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.