W ramach drugiego naboru projektów do budżetu obywatelskiego Szczytna wpłynęło siedem propozycji mieszkańców. Czy wszystkie one przejdą weryfikację zespołu opiniującego, dowiemy się 12 października. Wciąż jednak nie wiadomo, jakie będą dalsze losy projektu, który zwyciężył w ubiegłym roku, bo końca prowadzonego przez prokuraturę w Olsztynie śledztwa nie widać.

Siedem projektów do budżetu
Na liście zgłoszonych projektów znalazło się „Jezioro marzeń” autorstwa Malwiny Prusińskiej (z prawej) i Marii Chmielińskiej. Rok temu w głosowaniu mieszkańców zajął on drugie miejsce

ZGŁOSZENIA ZA PIĘĆ DWUNASTA

Do piątku mieszkańcy mogli składać swoje propozycje w ramach drugiego naboru do budżetu obywatelskiego. Pierwszy zakończył się fiaskiem, bo wszystkie cztery zgłoszone projekty zostały odrzucone przez weryfikujący je zespół złożony z urzędników i przedstawicieli rady. Powodem była niezgodność z regulaminem lub przekroczenie kwoty 250 tys. zł zarezerwowanej na realizację danego zadania. W tej sytuacji burmistrz Krzysztof Mańkowski zdecydował o powtórzeniu naboru. W drugim podejściu projekty spłynęły do urzędu niemal w ostatniej chwili. Co ciekawe, budżetowa powtórka cieszyła się większym zainteresowaniem niż pierwszy nabór. Mieszkańcy zgłosili aż siedem projektów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.