Nie tak miał wyglądać start w dorosłość Oliwii ze Szczytna. Kiedy wracała z imprezy z okazji swojej osiemnastki, została brutalnie pobita przez 19-letniego Nikodema C. Nastolatek skatował ją do nieprzytomności na posesji domu, w którym mieszkała, powodując rozległe obrażenia ciała. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Skatował swoją dziewczynę do nieprzytomności
19-latek nie potrafił wyjaśnić śledczym przyczyn swojego zachowania, częściowo zasłaniając się niepamięcią

BRUTALNY ATAK PRZY DOMU

Dramat 18-letniej Oliwii ze Szczytna rozegrał się w nocy z soboty na niedzielę (13/14 listopada). Dziewczyna wracała do domu z imprezy odbywającej się w jednej z podszczycieńskich miejscowości z okazji jej zbliżającej się osiemnastki, którą świętowała wspólnie z koleżanką. Kiedy była już na posesji swojego domu, zaatakował ją 19-letni Nikodem C. Z ustaleń prokuratury wynika, że chłopak miał przewrócić nastolatkę na ziemię, a następnie dusić rękami oraz wielokrotnie kopać i uderzać pięściami w głowę, nawet po utracie przez 18-latkę przytomności. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring zainstalowany na posesji. Wskutek pobicia Oliwia doznała masywnych, rozległych obrażeń twarzoczaszki. Została przetransportowana do szpitala w Olsztynie, gdzie lekarze wprowadzili ją w śpiączkę farmakologiczną.

CZY TYLKO ALKOHOL?

Jak informuje rzeczniczka szczycieńskiej komendy st. sierż. Izabela Cyganiuk, zgłoszenie o pobiciu funkcjonariusze otrzymali o godzinie 2.30 w niedzielę. Wkrótce potem zatrzymali 19-latka w miejscu jego zamieszkania.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.