Wójt gminy Świętajno Alicja Kołakowska na tle innych włodarzy powiatu szczycieńskiego pod względem posiadanego majątku wypada dość skromnie. Większe niż ona dochody osiągnęli niektórzy radni oraz jej zastępca Piotr Szopiński.

Skromne życie pani wójt
Zastępca wójta i zarazem sekretarz Urzędu Gminy Świętajno uzyskał w ubiegłym roku dochód znacznie wyższy od swojej szefowej, Alicji Kołakowskiej

ZASTĘPCA MA WIĘCEJ NIŻ WÓJT

W tym tygodniu przeglądamy oświadczenia majątkowe samorządowców gminy Świętajno. Pewnym zaskoczeniem może być to, że sprawująca urząd wójta już drugą kadencję Alicja Kołakowska, nie należy wcale w tym gronie do krezusów. Blado wypada także na tle innych opisanych przez nas do tej pory włodarzy. W ubiegłym roku z tytułu zatrudnienia otrzymała 115 242,05 złotych. W swoim oświadczeniu nie wykazała żadnych nieruchomości, ani zgromadzonych na koncie zasobów pieniężnych w walucie polskiej i obcej. Ma za to do spłaty dwa kredyty w łącznej kwocie ok. 100 tys. złotych. Zdecydowanie większym stanem posiadania niż wójt, może się pochwalić jej zastępca i sekretarz Urzędu Gminy w jednej osobie, czyli Piotr Szopiński.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.