Miejski samorząd przeznaczy 190 tys. zł na zagospodarowanie skweru między ulicami Leyka a Nauczycielską. Drugie tyle wyłoży Spółdzielnia Mieszkaniowa „Odrodzenie”. W pierwszej kolejności na terenie tym powstać ma boisko wielofunkcyjne. Inwestycja wzbudza jednak wątpliwości u części radnych.

Skwer z wątpliwościami
Już niedługo skwer przy ul. Leyka i Nauczycielskiej zmieni się nie do poznania. Najpierw powstać ma na nim boisko wielofunkcyjne

NA POCZĄTEK BOISKO

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Szczytnie, która odbyła się w minionym tygodniu, wprowadzono do budżetu nowe zadanie inwestycyjne. Jest nim zagospodarowanie skweru między ulicami Leyka a Nauczycielską, w sąsiedztwie kortu tenisowego. Większa część terenu należy do Spółdzielni Mieszkaniowej „Odrodzenie”, pozostała stanowi własność miasta. Koszty zadania mają być jednak rozłożone po równo. Na realizację pierwszego etapu, z miejskiej kasy przeznaczono 190 tys. złotych. Najpierw ma tu powstać boisko wielofunkcyjne ze sztuczną murawą podobne do tych, które wybudowano w kilku miejscach Szczytna w ramach budżetu obywatelskiego. Do tego przewidziana jest m.in. mała architektura, a w kolejnych etapach również ścianka wspinaczkowa oraz scena.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.