Z 1 zł do 180 zł wzrośnie stawka odbioru jednej tony tworzyw sztucznych, a szkła i papieru – z 1 zł do 120 zł/t. Taką gigantyczną podwyżkę zafundował samorządom Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. Tym razem mniejsze gminy nie zdołały jej zablokować, bo największy udziałowiec, miasto Olsztyn, zagłosował przeciw proponowanemu podczas walnego zebrania porządkowi obrad. To oznacza, że cennik z wyższymi opłatami wchodzi w życie. Włodarze z powiatu szczycieńskiego są zbulwersowani.

Śmieci znów dadzą nam po kieszeni
Drastyczną podwyżkę cen odpadów segregowanych ZGOK tłumaczy tym, że obowiązujące do tej pory stawki nawet w najmniejszym stopniu nie pokrywały kosztów ich zagospodarowania

OLSZTYN ZERWAŁ OBRADY

Mieszkańcy muszą się przygotować na kolejną, drastyczną podwyżkę opłat za odbiór śmieci. To skutek decyzji zarządu olsztyńskiego ZGOK-u, którego udziałowcami jest 37 gmin z województwa warmińsko – mazurskiego, w tym wszystkie leżące w powiecie szczycieńskim. O wprowadzenie wyższych opłat za odpady segregowane władze spółki starały się już od dawna. Na początku czerwca mniejszym udziałowcom udało się zablokować podwyżkę. Na czwartek 30 lipca zwołano kolejne walne zgromadzenie wspólników ZGOK, podczas którego temat miał wrócić. Do zebrania jednak nie doszło, a to za sprawą Olsztyna.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.