Od marca mieszkańcy gminy Szczytno będą drożej płacić za śmieci. To skutek drastycznej podwyżki w olsztyńskim ZGOK-u, dokąd odpady są wywożone. Sytuację pogrąża słabsza niż dotychczas segregacja. Władze gminy apelują do mieszkańców o większą dyscyplinę, bo w przeciwnym razie znów czekać ich będzie podwyżka.

Śmieciowy galimatias
Wicewójt Ewa Zawrotna apeluje do mieszkańców gminy o dokładniejszą segregację śmieci. W przeciwnym razie konieczna będzie kolejna podwyżka

Jeszcze dwa miesiące temu wójt Sławomir Wojciechowski zapewniał, że mimo wyższej o 170 tys. zł kwoty, którą przyjdzie zapłacić w tym roku operatorowi odbierającemu odpady z terenu gminy, mieszkańcy nie poniosą z tego tytułu finansowych konsekwencji. Szybko jednak musiał zmienić zdanie. Kilka dni temu przedłożył radnym wniosek o podniesienie obowiązujących stawek średnio o 3 zł na osobę.

- To dlatego że olsztyński Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi, dokąd trafiają nasze odpady, drastycznie podniósł ceny – tłumaczy wójt. Do tej pory za 1 tonę śmieci zmieszanych trzeba było zapłacić 300 zł. Teraz ta kwota wzrośnie do 418 zł.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.