Zarząd Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie, do którego należą wszystkie samorządy powiatu szczycieńskiego, chce od nowego roku podnieść cenę za przyjmowanie odpadów zmieszanych z 300 do 428 zł za tonę. Ostrzega przy tym, że jeśli udziałowcy nie wyrażą na to zgody, spółce grozi upadłość. Dla mieszkańców oznacza to podniesienie opłat za odbiór śmieci. W minionym tygodniu uchwałę zatwierdzającą podwyżkę przyjęli już radni z gminy Wielbark.

Śmieciowy skok cenowy
Zarząd ZGOK-u ostrzega, że jeśli udziałowcy nie zgodzą się na 43% podwyżkę za przyjęcie tony śmieci zmieszanych, to spółce grozi upadłość. Na zdjęciu stacja przeładunkowa w Trelkowie

PODWYŻKA O 43%

Nowy rok 2019 upłynie pod znakiem podwyżek. Do wzrostu cen prądu i gazu dojdzie jeszcze podwyższenie opłat za odbiór śmieci. W minionym tygodniu w Olsztynie odbyło się zgromadzenie wspólników Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, którego udziałowcami jest 37 gmin regionu centralnego województwa warmińsko – mazurskiego, w tym także wszystkie samorządy powiatu szczycieńskiego. W trakcie posiedzenia zarząd spółki zaproponował podniesienie ceny za dostarczane odpady zmieszane z 300 do 428 zł za tonę. To skok aż o 43%.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.