Można już oddawać głosy w Plebiscycie na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanym przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Dźwierzuty. Jedną z nich jest Joanna Kubicka z Rum, wsi, której mieszkańcy organizują szereg przedsięwzięć integrujących lokalną społeczność.

Sołtys z poetycką duszą
Sołtys Joannę Kubicką dzielnie wspiera córka Adrianna, która namówiła mamę do startu w wyborach

Rumy to zamieszkiwana przez 340 osób wieś na pograniczu powiatu szczycieńskiego. Funkcjonuje tu szkoła oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Mieszkańcy mają też do dyspozycji świetlicę. Sołtysem Rum od 2019 r. jest Joanna Kubicka. Do startu w wyborach namówiła ją córka Adrianna. Pani Joanna pochodzi z Olsztyna. Do Rum trafiła za sprawą męża. - Początkowo przyjeżdżaliśmy tu tylko na weekendy. Na stałe przeprowadziliśmy się w 2010 r. - wspomina sołtys. Z Olsztynem nadal jest związana zawodowo – pracuje jako ekonomistka w jednej z dużych olsztyńskich firm. Życie rodzinne oraz pracę umiejętnie godzi z zaangażowaniem na rzecz lokalnej społeczności.

Rumy to wieś, w której wiele się dzieje.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

SOŁTYSI Z GMINY DŹWIERZUTY:

Dąbrowa – Agnieszka Rudnicka, Dźwierzuty – Leszek Kalinowski, Gisiel – Leszek Budny, Grądy – Andrzej Lorkowski, Grodziska – Janusz Suchecki, Jabłonka – Mieczysław Suchecki, Jeleniowo – Krzysztof Sawicki, Linowo – Bogumiła Tabaka, Łupowo – Katarzyna Szynkiewicz, Miętkie – Wiesław Wyszyński, Nowe Kiejkuty – Justyna Gajek, Olszewki – Dominika Klincewicz, Orzyny – Jadwiga Śledzińska, Popowa Wola – Beata Szostak, Rańsk – Małgorzata Poździał, Rumy – Joanna Kubicka, Sąpłaty – Anna Bronarczyk, Stankowo – Zdzisław Samborski, Targowo – Piotr Nadstawny.