Spółdzielnia Mieszkaniowa „Odrodzenie” przystąpiła do realizacji projektu inwestycyjnego wartego 2 mln zł. W ramach zadania m.in. docieplone zostaną stropodachy i wymienione domofony.
NOWA RADA NADZORCZA
Niedawne Walne Zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Odrodzenie” wybrało, na trwającą trzy lata kadencję, nową Radę Nadzorczą. W jej skład weszło dziewięć osób. Są to: Jan Lis, Izabela Gleba, Ludwik Narewski, Bogumił Olkowski, Adam Samsel, Helena Jasiukiewicz, Dorota Ocipińska, Paweł Grzegorczyk i Wioletta Budzyńska. Udzielono także absolutorium zarządowi, w skład którego wchodzą Krzysztof Krakowski (prezes) oraz Aleksander Horak i Marian Wasilewski. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, to w kompetencji Rady Nadzorczej leży m.in. kontrolowanie pracy zarządu oraz zatwierdzanie stawek opłat czy umów. Jej członkowie za swoją pracę pobierają diety w wysokości 40% najniższej płacy krajowej za udział w posiedzeniu rady. W przypadku SM „Odrodzenie” takie spotkania odbywają się raz na miesiąc.
Szczycieńska spółdzielnia liczy niespełna 3 tysiące członków, a jej zasoby zamieszkuje ponad 5 tysięcy osób.
INFORMATYZACJA I REWITALIZACJA
W ostatnich latach na liście realizowanych przez „Odrodzenie” inwestycji są te dofinansowywane ze środków unijnych, choć, jak zauważa prezes Krzysztof Krakowski, przez dłuższy czas spółdzielnie nie mogły się starać o dotacje. Dopiero trzy lata temu taka możliwość się pojawiła. SM „Odrodzenie” przystąpiła do konkursu związanego z informatyzacją. W ramach przedsięwzięcia wymieniono wszystkie wodomierze i zamontowano urządzenia z odczytem radiowym. – Teraz odczyty robi się wygodniej i są one zdecydowanie dokładniejsze – mówi prezes. Uruchomiono także portal i kiosk internetowy.