Orlen Reklama Top

Około 8 mln zł wyniesie dług gminy Jedwabno na koniec tego roku. Zdaniem radnego Stanisława Kowalczyka jest on za wysoki. Przy okazji wytyka wójtowi Sławomirowi Ambroziakowi, że przed wyborami ostro krytykował z powodu zadłużenia swojego poprzednika i konkurenta w walce o fotel włodarza, Krzysztofa Otulakowskiego.

Spór o zadłużenie
Radny Stanisław Kowalczyk (z lewej) uważa, że tegoroczny budżet gminy jest źle skonstruowany ze względu na duże zadłużenie. - Jeśli chcemy się rozwijać, to niestety musimy się zadłużać – odpowiada mu wójt Sławomir Ambroziak

HISTORYCZNY REKORD

Stan finansów gminy Jedwabno nie zadowala wszystkich miejscowych samorządowców. Punktem zapalnym jest kwestia zadłużenia. Według radnego Stanisława Kowalczyka, na koniec 2017 roku będzie ono na poziomie 9 mln złotych. Swoje wątpliwości wyraził podczas debaty nad tegorocznym budżetem. - To historyczny rekord w tej gminie. Takiego zadłużenia jeszcze nigdy nie mieliśmy i dlatego uważam, że ten budżet jest źle skonstruowany – uważa Kowalczyk. Przy okazji wytyka wójtowi Sławomirowi Ambroziakowi, że w kampanii wyborczej ostro krytykował swojego poprzednika, Krzysztofa Otulakowskiego właśnie za to, że nadmiernie zadłużył gminę.

BEZ DŁUGU NIE MA ROZWOJU

Wójt uspokaja, że podana przez Kowalczyka kwota zadłużenia może ulec zmniejszeniu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.