Dwie Danuty Górskie i dwóch Rafałów Wilczków wystartuje w wyborach do Rady Miejskiej w Szczytnie. Na listach kandydatów nie brakuje również zasiadających w niej obecnie radnych oraz tych, którzy mandaty pełnili w poprzednich kadencjach, a marzy im się wielki powrót. Są także zaskakujące transfery między poszczególnymi komitetami, więc emocji wyborczych z pewnością nie zabraknie.

Krajowe Biuro Wyborcze opublikowało listy kandydatów do poszczególnych samorządów w nadchodzących wyborach, w tym także do Rady Miejskiej w Szczytnie. Tu o głosy mieszkańców w czterech okręgach walczyć będzie pięć komitetów: Prawo i Sprawiedliwość, „Z Górską dla Szczytna”, „Wszystko dla Szczytna”, „Razem dla Mieszkańców” oraz „Aktywne Szczytno”. Największą liczbę kandydatów na radnych, po 29 we wszystkich okręgach, zgłosiły komitety „Wszystko dla Szczytna” oraz „Razem dla Mieszkańców”. Najmniej, bo 25 - „Z Górską dla Szczytna”. PiS i „Aktywne Szczytno” zarejestrowały ich 28.

Oto przegląd najbardziej znanych kandydatów w poszczególnych okręgach:

OKRĘG NR 1 – 5 mandatów

Stare wygi i młode wilczki
W okręgu nr 1 o głosy wyborców zawalczą radni bieżącej i poprzednich kadencji (od lewej): Paweł Malec, Zbigniew Orzoł, Zbigniew Dobkowski i Ewa Czerw

Prawo i Sprawiedliwość

„Jedynką” PiS-u będzie tu syn szefa powiatowych struktur tej partii Henryka Żuchowskiego, Tomasz. Trzecia na liście jest Katarzyna Baranowska, przewodnicząca związku zawodowego w Domu Pomocy Społecznej. Zaraz za nią znalazł się były radny kilku kadencji, działacz sportowy i pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu, Zbigniew Dobkowski.

„Z Górską dla Szczytna”

W tym okręgu komitet popierający urzędującą burmistrz wystawił znane nazwiska, w tym dwie radne obecnej kadencji. Wśród nich najdłuższym stażem w samorządzie może się poszczycić Ewa Czerw, która jest także najstarszą wiekiem kandydatką z tej listy. Oprócz niej o głosy mieszkańców walczyć będzie aktualna przewodnicząca komisji rewizyjnej w Radzie Miejskiej, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 6 Wanda Napiwodzka. Piąte miejsce na liście zajmuje burmistrz Danuta Górska. W gronie kandydatów znalazł się również były zastępca komendanta rektora WSPol Robert Częścik.

„Wszystko dla Szczytna”

Tu „jedynką” komitetu jest radny bieżącej kadencji, przewodniczący komisji oświaty Zbigniew Orzoł, który wcześniej kandydował z ramienia Platformy Obywatelskiej. Tuż za nim na liście znalazł się inny radny, nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej z OI nr 2, znany biegacz, Artur Trochimowicz. Kolejne miejsce zajmuje emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie Elżbieta Kuligowska. Na liście jest też Anna Lipka, znana z występów z zespołem „Mazury”. Listę w tym okręgu zamyka kandydat na burmistrza Rafał Wilczek.

„Razem dla Mieszkańców”

Listę tego komitetu otwiera obecny radny Paweł Malec. Drugie miejsce przypadło Zofii Głodzik, która mandat radnej sprawowała w poprzedniej kadencji. Na liście kandydatów jest także lekarz pediatra Iwona Kłosińska oraz dwóch radnych powiatowych – obecny Jerzy Klenczon i były – Zbigniew Chrapkiewicz.

„Aktywne Szczytno”

Tu o głosy wyborców rywalizować będą nowe twarze w samorządzie. „Jedynką” jest 29-letni Karol Argalski.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.