Rozbudowa szpitala daje szanse na to, że w przyszłości będzie przy nim działać stacja dializ. Tego oczekują schorowani pacjenci, którzy dziś na te zabiegi muszą dojeżdżać m.in. do Olsztyna. Podjęcie się przez władze powiatu kosztownej inwestycji polegającej na dobudowie do starej szpitalnej bryły nowego skrzydła chwali wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak, przypominając, że w poprzedniej kadencji były one za to krytykowane.

Starosta miał nosa z rozbudową
Nowe skrzydło szpitala ma być oddane do użytku po wakacjach

WSZYSTKIE PRÓBKI NEGATYWNE

Tematykę związaną z funkcjonowaniem szczycieńskiego szpitala podczas niedawnej sesji Rady Gminy Jedwabno przybliżała zebranym radna powiatowa, przewodnicząca komisji zdrowia Rady Powiatu Jolanta Drężek. Omówiła m.in., jak placówka działa podczas epidemii. Okazuje się, że do tej pory pobrano tu blisko 90 próbek na obecność koronawirusa i na szczęście żadna nie wykazała zakażenia. Do szpitala w ostatnim czasie płynie też pomoc finansowa na doposażenie w nowoczesny sprzęt służący do ratowania życia i zdrowia. Są to środki nie tylko od wojewody, ale i z Urzędu Marszałkowskiego. Wciąż trwa także społeczna zbiórka na rzecz szczycieńskiej placówki. – Na potrzeby szpitala zgromadzono już ponad 1 mln zł – informowała radnych Jolanta Drężek.

Stan epidemii daje się znaki osobom cierpiącym na inne choroby. Dostęp do świadczeń medycznych jest teraz mocno utrudniony. W szpitalu nadal odwołane są wszystkie planowe zabiegi. Przeprowadza się tylko te, które ratują życie pacjentów.

ZIELONE ŚWIATŁO DLA STACJI DIALIZ

Szefowa powiatowej komisji zdrowia przedstawiła również plany na przyszłość oraz perspektywy rozwoju szpitala.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.