Technikum w Zespole Szkół nr 1 to jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu szczycieńskiego, która znalazła się w pierwszej dziesiątce wojewódzkiej w prestiżowym rankingu „Perspektyw”. O dwie pozycje w porównaniu do ubiegłego roku poprawił swoje notowania Zespół Szkół nr 2, natomiast najgorzej wypadło liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 3.

Staszic najwyżej, Sobieski poza stawką

TECHNIKA POPRAWIŁY NOTY

Co roku „Perspektywy” publikują ogólnopolski ranking liceów i techników. Jego wyniki często są wskazówką dla uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej.

Jak wypadły placówki z powiatu szczycieńskiego? Tylko jedna z nich, technikum w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica, znalazła się w pierwszej dziesiątce podrankingu wojewódzkiego, plasując się na 9. miejscu. To znaczący skok w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wtedy szkoła ta zajmowała dopiero 20. miejsce w województwie. - Bardzo się cieszę z tego, że jesteśmy w pierwszej dziesiątce – mówi dyrektor ZS nr 1 Elżbieta Fiebig. - Myślę, że na naszą lokatę wpłynęły głównie dobre wyniki egzaminów zawodowych, ale też matury, bo sukcesów w olimpiadach nie mamy – dodaje. Obecnie w ZS nr 1 funkcjonuje aż pięć typów techników: handlowe, ekonomiczne, agrobiznesu, informatyczne i mechaniczne.

Skok o dwa „oczka” w zestawieniu wojewódzkim odnotowało technikum w Zespole Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego. W tym roku zajęło ono 14. miejsce.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.