Alicja Rosłoń z Piasutna to najstarsza mieszkanka gminy Świętajno. W ubiegłym tygodniu w gronie najbliższych oraz przedstawicieli władz samorządowych świętowała swoje setne urodziny. Jak mówi jej wnuczka Ewa, pani Alicja nie spodziewała się, że doczeka tak pięknego jubileuszu. - Mówi, że w ten sposób Pan Bóg wynagrodził jej trudy życia, których miała niemało.

Sto lat pani Alicji
Gratulacje i życzenia jubilatce przekazali m.in. przedstawiciele władz samorządowych i dyrekcja KRUS/fot. Robert Arbatowski/Mazurska Fala

W piątek w sali ślubów Urzędu Gminy w Świętajnie odbyła się niecodzienna uroczystość. Świętowano setne urodziny Alicji Rosłoń z Piasutna. Jest ona obecnie najstarszą mieszkanką gminy. Życzenia jubilatce złożyli wójt Alicja Kołakowska, starosta Jarosław Matłach oraz dyrektor Regionalnego Oddziału KRUS w Olsztynie Henryk Żuchowski. Okolicznościowy list od premiera Mateusza Morawieckiego odczytała wójt Kołakowska. W uroczystości wzięli udział także członkowie rodziny pani Alicji. Były życzenia, gratulacje, tort oraz symboliczna lampka szampana i krótki występ artystyczny.

Pani Alicja urodziła się 26 lutego 1923 r. w miejscowości Zdziwój Stary w gminie Chorzele.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.