Reklama

Węgiel

Coraz głośniej, po wybuchu wojny na Ukrainie, z różnych stron padają postulaty budowy strzelnicy sportowej w Szczytnie. Tymczasem już od 10 lat taki obiekt funkcjonuje w Dźwierzutach, a członkowie zarządzającego nim klubu, przynajmniej raz w tygodniu, doskonalą tu swoje umiejętności.

Strzeleckie pasje
Zawodnicy „Bielika” uprawiają różne rodzaje sportu strzeleckiego: strzelectwo sportowe, dynamiczne, długodystansowe i czarnoprochowe, z użyciem pistoletu, karabinu, czy strzelby

Na terenie dawnego wyrobiska i nielegalnego wysypiska śmieci w Dźwierzutach od 8 lat działa strzelnica sportowa. Zarządza nią Strzelecki Klub Sportowy „Bielik” w Dźwierzutach, któremu prezesuje Albert Dzik, były wykładowca WSPol. w Szczytnie, na co dzień mieszkaniec Olsztyna. Klub zrzesza blisko 130 członków, nie tylko z terenu gminy, powiatu, ale też z całego województwa. Zawodnicy „Bielika” uprawiają różne rodzaje sportu strzeleckiego: strzelectwo sportowe, dynamiczne, długodystansowe i czarnoprochowe, z użyciem pistoletu, karabinu, czy strzelby. Spotykają się minimum raz w tygodniu, najczęściej w niedzielę, aby doskonalić swoje umiejętności. Biorą też udział w zawodach organizowanych nie tylko w Dźwierzutach, ale także na terenie województwa i kraju. Mają sporo osiągnięć.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.