Wójt gminy Dźwierzuty nie przedłużył dzierżawy strzelnicy klubowi strzeleckiemu „Bielik”. Jednocześnie deklaruje, że szuka dla niej nowej lokalizacji. Najprawdopodobniej będzie to działka w Giślu znajdująca się z dala od zabudowań. To właśnie sąsiedztwo budynków mieszkalnych powodowało, że na funkcjonowanie strzelnicy w Dźwierzutach skarżyli się okoliczni mieszkańcy.

Strzelnica opuszcza Dźwierzuty
Miłośnicy strzelectwa nie korzystają już ze strzelnicy w Dźwierzutach, bo znajduje się ona zbyt blisko zabudowań mieszkalnych

Strzelnica w Dźwierzutach była jedynym tego typu obiektem w powiecie szczycieńskim. Funkcjonowała przez prawie dziesięć lat. Dzierżawcą terenu, na którym się znajdowała był Strzelecki Klub Sportowy „Bielik”, skupiający blisko 130 członków z całego województwa. Zawodnicy uprawiali tu różne rodzaje sportu strzeleckiego: strzelectwo sportowe, dynamiczne, długodystansowe, czarnoprochowe z użyciem pistoletu, karabinu i strzelby. Spotykali się przeważnie w niedziele, aby doskonalić swoje umiejętności.

Funkcjonowanie strzelnicy budziło jednak obawy okolicznych mieszkańców, którzy skarżyli się władzom gminy na świszczące tuż obok ich domostw kule.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.