Firma GTV Stolmet zamierza rozbudować swój zakład produkujący akcesoria meblowe na ul. Pola. Powstanie on na terenie dawnego POM-u, w miejscu rozebranych już jakiś czas temu i mocno zdewastowanych hal. Inwestor już szuka pracowników. W pierwszym etapie chce zatrudnić 150 osób.
Jest duża szansa na to, że w Szczytnie przybędzie nowych miejsc pracy. Firma GTV Stolmet, która na ul. Pola prowadzi już produkcję akcesoriów do mebli tapicerowanych, przystępuje do rozbudowy swojego zakładu. {akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
O planach inwestora informowała radnych podczas posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego i promocji naczelnik Katarzyna Radziewińska. - Osoby tam zatrudnione na pewno nie będą zarabiały najniższej krajowej. Jest to firma, która bardzo dba o to, żeby pracownicy otrzymywali godziwe wynagrodzenie – mówiła naczelnik, podkreślając, inwestycja jest bardzo ważna dla lokalnego rynku pracy, zwłaszcza że w samym Szczytnie terenów inwestycyjnych zaczyna brakować.
(ew){/akeebasubs}
