Mariola Jabłońska, sołtys Jesionowca, głosami czytelników „Kurka Mazurskiego” zdobyła główną nagrodę w tegorocznej edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego.

Supersołtys z Jesionowca

ÓSMY FINAŁ

Ósmy finał Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego już za nami. Ogłoszenie wyników konkursu organizowanego przez redakcję „Kurka” i Starostwo Powiatowe miało miejsce w czwartek 25 czerwca w restauracji „Zacisze”. - Ten Plebiscyt spełnia oczekiwania mieszkańców małych miejscowości, w tym sołtysów i radnych – mówił do przybyłych gości, w tym włodarzy i szefów rad poszczególnych samorządów starosta Jarosław Matłach. Podkreślał przy tym ważną rolę jaką pełnią sołtysi. Praca ich nie jest lekka. Każdy ma wielkie oczekiwania, a gdy przychodzi pora na konkretną robotę, nie ma do niej zbyt wielu chętnych. Często w takich przypadkach sołtysowi w sukurs przychodzi najbliższa rodzina. - Dlatego wszystkim sołtysom życzę coraz bardziej aktywnych mieszkańców, którzy razem z wami będą angażować się w prace społeczne na rzecz swoich społeczności – mówił starosta Matłach.

ZASKOCZENI LAUREACI

Redaktor naczelny „Kurka” Andrzej Olszewski zwracał z kolei uwagę na rosnącą w lokalnym społeczeństwie rangę sołtysów i rad sołeckich. Świadczyć o tym może chociażby i to, że w tym roku, po raz pierwszy, fundusz sołecki przyjęto w większości gmin powiatu szczycieńskiego (Dźwierzuty, Jedwabno, Pasym, Rozogi). - Być może małą w tym cegiełkę ma nasz Plebiscyt – mówił naczelny „Kurka”.

Czytelnicy gazety w tym roku najwięcej głosów oddali na sołtys Jesionowca Mariolę Jabłońską. Drugie miejsce zajął były już sołtys Nart Janusz Gębczyński, a trzecie sołtys Trelkowa Adolf Pasztaleniec.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.