Przed tygodniem pisaliśmy o miejskiej iluminacji, która przyozdobiła i rozjaśniła centralne rejony Szczytna.

Świąteczne chłopaki z gitaramiW kolejnych dniach zestaw został trochę wzbogacony.  Na pasażu prowadzącym w stronę plaży, przy pomniku Krzysztofa Klenczona, na pięcioliniach z nutami do jednej z jego piosenek, zainstalowano lampki (fot. 1). Świecą one także w ciągu dnia.  Na pobliskim placu Juranda pojawił się inny gitarzysta (leworęczny), kojarzący się z zimą. Przy okazji zabrał trochę przestrzeni postojowej – do spółki z zaprzęgiem reniferów (fot. 2). Pierwszy krok do tego, by przypomnieć, że plac ma być w niedługim czasie wyłączony z ruchu?

 

 

RUCH W INTERESIE

W grudniu mieliśmy już dwie niedziele handlowe, trzecia taka okazja przed nami  i fani robienia zakupów w tym dniu mają powody do zadowolenia. Jak będzie z ruchem w tę trzecią niedzielę – zobaczymy, odnosimy jednak wrażenie, że i tak większa klientela była chociażby w minioną sobotę. Przysklepowe parkingi były dość gęsto zastawione i ludzie ruszyli po świąteczne sprawunki. Przed kasami ustawiły się spore kolejki. Gdyby wszyscy zwracali rygorystycznie uwagę na zachowywanie dystansu społecznego – jak to działo się jakiś czas temu – byłyby jeszcze dłuższe.
Niektórzy stroją domową choinkę tuż przed Wigilią. Inni chcą mieć to z głowy już wcześniej – to z myślą o nich  rozpoczęto pod większymi sklepami sprzedaż zielonych drzewek na mniej więcej dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem (fot. 3). Chętnych do wcześniejszego zakupu choinki nie brakowało.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.