Oddana właśnie do użytku świetlica wiejska w Waplewie służyć będzie nie tylko mieszkańcom wsi. Znajdzie się w niej także zalążek Muzeum Szlaku Tatarskiego, co z pewnością stanie się magnesem dla przebywających w okolicy turystów.

Świetlica przy tatarskim szlaku
Architektura świetlicy w Waplewie nawiązuje do dawnego budownictwa regionu. Utrwaloną na zdjęciach historię jej budowy przekazał lokalnej społeczności wójt Sławomir Ambroziak

W minioną sobotę w Waplewie uroczyście oddano do użytku świetlicę wiejską. To obiekt, na który lokalna społeczność wyczekiwała od lat. Nic dziwnego więc, że na otwarcie licznie przybyli i starsi, i młodsi mieszkańcy wsi, a także ci, którzy mają z nią bliskie więzy. Stawili się także przedstawiciele władz samorządowych, m. in. radna wojewódzka Sylwia Jaskulska i wójt Sławomir Ambroziak oraz duchowieństwa – ks. Witold Twardzik, proboszcz parafii ewangelickiej w Pasymiu i ks. Józef Grażul, były proboszcz parafii katolickiej w Pasymiu. Klucze do świetlicy, na ręce sołtysa Adama Szewczyka, przekazał mieszkańcom wójt Ambroziak.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.